Uzdatnianie wody – rozwiązania dostępne na rynku

Uzdatnianie wody – rozwiązania dostępne na rynku

Oczyszczanie wody w dzisiejszych czasach jest naprawdę ważne, szczególnie w przypadku mieszkań na dużych blokowiskach. Jeśli masz dom jednorodzinny, również zastanów się nad inwestycją we własną stację uzdatniania wody. Chcesz dowiedzieć się, jakie rozwiązania w kwestii filtrowania i oczyszczania kranówki w nieruchomościach są obecnie najpopularniejsze? A może zastanawiasz się, dlaczego warto zadbać o to, aby woda była uzdatniona? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.

Oczyszczanie wody ze studni i przyłącza – dlaczego warto to robić?

Jakość kranówki w nieruchomościach mieszkalnych powinna być zawsze jak najlepsza, głównie ze względu na fakt, iż wpływa na poziom jakości życia, stan domowych sprzętów, a nawet stan zdrowia wszystkich domowników. Wszystkie przyłącza wodno-kanalizacyjne powinny być odpowiednio zaprojektowane. Warto też zadbać o to, aby w pobliżu znajdowała się nowoczesna stacja uzdatniania. Woda oczyszczona i przefiltrowana to przede wszystkim większy komfort użytkowania nieruchomości/mieszkania, a także brak jakiegokolwiek ryzyka występowania problemów zdrowotnych lub nawet dermatologicznych.

Przyłącza wodno-kanalizacyjne a oczyszczanie kranowej – najważniejsze informacje

Oczyszczanie kranówki jest potrzebne równie wtedy, kiedy pobierasz ją z publicznych wodociągów, a także z własnej studni przydomowej. W przypadku publicznej sieci wodociągowej najistotniejszym problemem jest twardość wody. Ten problem wynika głównie ze względu na sporą zawartość wapnia i magnezu – mimo iż ta jest odpowiednio oczyszczona i przefiltrowana przez oczyszczalnię publiczną.

Budowa przyłącza sanitarnego dla nieruchomości pobierających wodę ze studni, często wymaga zastosowania nowoczesnych urządzeń do uzdatniania kranówki. Dlaczego? Otóż tylko z ich pomocą skutecznie pozbędziesz się amoniaku, magnezu, żelaza i substancji organicznych.

Stacja uzdatniania wody dla domu – jakie rozwiązania są najkorzystniejsze?

Budowa przyłącza sanitarnego w domach jednorodzinnych, wcale nie musi być skomplikowana. Wystarczy, że zadbasz o to, aby w budowanym systemie zamontować urządzenia do uzdatniania. Domowa stacja do oczyszczania wody pozwala na skuteczne przefiltrowanie oraz odkamienianie. Warto mieć na uwadze fakt, iż na rynku są dostępne różne urządzenia, które charakteryzują się odmiennym poziomem wydajności oraz filtracji.

Zasada działania jest prosta: uruchomiona stacja odpowiada za odżelazienie, zmiękczenie oraz pozbycie się zanieczyszczeń z wody kranowej, szczególnie jeśli ta jest chlorowana, czyli pochodzi z publicznej sieci wodociągowej.

Uwaga! Przyłącza wodno-kanalizacyjne tworzone z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii pozwalają na pozbycie się większości bakterii – zwłaszcza tych najgroźniejszych!

Dość istotną kwestią są także mikrofiltry stosowane, np. w pompach głębinowych. Dzięki temu woda zaciągana ze studni przydomowej jest wstępnie filtrowana, a następnie może zostać ostatecznie oczyszczona w stacji uzdatniania. Można powiedzieć, że najlepszym sposobem na oczyszczanie kranówki ze studni głębinowej są właśnie mikrofiltry wewnątrz pompy, połączone z profesjonalną stacją do uzdatniania.

Metody oczyszczania wody

  1. Chlorowanie wody
  2. Metoda odwróconej osmozy (demineralizacja)
  3. Wymiana Jonowa (demineralizacja)
  4. Dezynfekcja
  5. Oczyszczanie chemiczne
  6. Filtracja mechaniczna
  7. Filtracja z użyciem węgla aktywnego
  8. Filtr odżelaziający i odmanganiający

Jak widać, metod oczyszczania jest kilka. Wybór odpowiedniego sposobu uzdatniania wody zależny jest od budowy przyłącza. Warto skonsultować wybór najkorzystniejszej metody na podstawie opinii ekspertów z branży.

Jak oczyszczać i filtrować kranówkę w domach i mieszkaniach? Podsumowanie

Jest wiele ciekawych rozwiązań, które warto zastosować podczas budowy przyłącza wodociągowego w domach jednorodzinnych, a nawet w mieszkaniach. Najskuteczniejsze są oczywiście stacje uzdatniania wody, które wykorzystują nowoczesne urządzenia – te są połączeniem filtrów, np. węglowych i zmiękczaczy.

Jeśli chcesz uniknąć problemów ze skórą w wyniku oddziaływania nieuzdatnionej kranówki, zredukować ryzyko zatrucia bakteriami, a także cieszyć się idealnie czystą wodą, koniecznie postaw na stację uzdatniania zbudowaną z najlepszych na rynku komponentów i zamontowaną przez godnych zaufania specjalistów.